Sık Sorulan Sorular

ARİF KANAY’DA Hangi oda tipleri var?
Odalarımız 4 kişilik, 3 kişilik, 2 kişilik ve tek kişilik olarak dizayn edilmiştir.

ARİF KANAY’DA Kimler kalabilir?
Sadece kız öğrenciler konaklayabilir.

Kalmak istediğim odayı seçme şansım varmı?
Rezervasyon sistemimiz size en uygun olabilecek odanın atanması konusunda yardımcı olacaktır.Oda seçme ancak bir sonraki yıla erken kaydını yaptıran öğrenci için mümkündür.

ODA ARKADAŞIMI SEÇMEM MÜMKÜN MÜ?
Kayıt tarihinde kalmak istediğiniz arkadaşınızı yönetime bildirdiğiniz takdirde aynı odada kalma imkanınız vardır.Ayrıca kayıt döneminde sizin özelliklerinize göre en uygun oda arkadaşlarını bulmakta yardımcı olacaktır.

YIL İÇERİSİNDE ODA ARKADAŞIMI DEĞİŞTİRME ŞANSIM VARMI?
Yönetime bildirdikten en fazla 1 hafta içerisinde odanızı ve oda arkadaşınızı değiştirmeniz mümkündür. Oda arkadaşınızı böyle bir durumda ya siz seçersiniz yada bizler size uygun düşündüğümüz öğrenciyle odanızı değiştirebiliriz.

ODALARIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
- Her odada duş,wc - Kişiye özel çalışma masası sandalyesi,yatak,kitaplık ve kilitli dolaplardan oluşan yaşama alanı - LCD TV. Uydu yayını - Telefon - Buzdolabı - Canlı renklerle dizayn ve dekore edilmiş odalar - Tüm odalar ön bahçe ve arka bahçeye bakmakta olup ferah ve aydınlıktır - Odalarda yangın alarm sistemi ve adrese dayalı yangın sistemi mevcuttur - Ortapedik anti-bakteriyel yatak,yastık ve yorgan - Çift cam (ses geçirmeyen ısı ve soğu geçirmeyen) pencereler.

SUNULAN İMKANLAR VE HİZMETLER NELERDİR?
- Elektirik,su,doğalgaz ücretleri yurt ücretlerine dahil olup ek ücret talep edilmez - Fitness salonu ücretsizdir

FARKINIZ NEDİR?
ARİF KANAY KIZ YURDU Yatakhane değil yaşama alanıdır.Bir yurtta bulabileceğiniz özelliklerin sınırlarını zorlayarak en üst seviyeye ulaştığımız için ARİF KANAY Kız Öğrenci Yurdu. Binamız 5 yıldızlı otel standartlarında inşa edilip iç mimarlar tarafından öğrencilerin ihtiyaçlarına göre dekore edilmiştir.Birçok sosyal aktiviteyi ve hizmeti bir araya toplayıp öğrenciye en büyük kolaylığı sağlamaktadır. Öğrencilerimizin taleplerini taahhüt edildiği şekilde yerine getirerek evdeki güvenli ortamlarını ve sıcak aile ortamına özlemlerini minimuma indirerek mutlak memnuniyet sağlamaktadır. Dinamik modern çalışma ekibimizle sürekli yenilenen ve gelişen bir aileyiz.

ODA VE ORTAK ALANLARDA SİGARA İÇİLEBİLİYOR MU?
Binamızın içerisinde sigara kullanımına müsaade edemiyoruz. İlgili kanunlarda bunun aksine imkan tanımamaktadır.

ZİYARETİME GELEN YAKINLARIM ODA KİRALAYABİLİYOR MU?
- Üniversite öğrencisi olması şartıyla yönetim onay verdiği takdirde ücretli kalma imkânı bulunmaktadır.
- Kütüphane
- Sinema salonu ücretsizdir.
- Misafir odaları
- Temizlik ücretsizdir.
- Revir
- Teras
- Yaz bahçesi, kış bahçesi
- Basket sahası voleybol sahası tenis sahası ve masa tenisi (ücretsizdir)
- Kuaför salonu
- Güzellik salonu
- Çift asansör ve jeneratör
- Dinlenme lobileri
- Yangın merdiveni
- Genel anons ve ses yayını sistemi

Binanın özellikleri nelerdir?
- Modern çizgilerle tasarlanmış mimari yapı - Teknolojik yapı malzemeleri ile donatılmış depreme dayanıklı bina - Yangın yönetmeliğine uygun yangın algılama ve önleme sistemi( her odada duman dedektörü ve yangın söndürme adresli yangın sistemi) mevcuttur. - Çevreye duyarlı enerji tüketimi - Gri su arıtımı ile desteklenmiş tasarruflu su tüketimi - Üst düzeyde ısı yalıtımı - Çift Jeneretör ile kesintisiz elektirik

YATAK TAKIMLARINI (YASTIK KILIFI,ÇARŞAF YORGAN NEVRESİM) KARŞILIYORMUSUNUZ? DİLEYEN ÖĞRENCİ KENDİ NEVRESİMİNİ GETİRMEKTE SERBEST OLUP İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZE BU İMKANI BİZ SAĞLIYORUZ.


ODALARDA YETERLİ EŞYA BULUNDURMA KAPASİTESİ VARMI?
Odanızda yeterli eşya kapasitesi bulunmaktadır. Ekstra durumlarda valiz odalarımız ve depolarımı vardır ve üretsizdir.

NOT: Bunun dışında merak edilen diğer konular için iletişim bölümünden bizlere ulaşabirsiniz.