Hakkımızda

ARİF KANAY KIZ ÖĞRENCİ YURDU ‘yurt binası’ olarak projelendirilmiş olup, iç mimarlar tarafından öğrencilerimize özel olarak dekore edilmiştir.

Binamız 12.000 m2 kapalı alan ve 3000 m2 açık alana sahiptir.
Binamız 8 kattan oluşup 175 oda 360 kapasitelidir.
Binamızda ısı ve ses geçirmeyen reflekte camlar, çift asansör, jeneratör, tüm binada yangın söndürme, yangın merdiveni ve acil alarm sistemi bulunmaktadır. 2 şömineli dinlenme alanı,3 adet teras,1 adet kafeterya öğrencilerimizin konforu için hazırlanmıştır. Ayrıca otopark, öğrencilerimizin açık havada dinlenebilmelerini sağlayacak bahçemizde kamelyalar,tenis sahası,basket sahası,voleybol sahası bulunmaktadır.

Bodrum kat eğlence merkezi olarak düzenlenmiş olup fıtness salonu, kuaför salonu, market, sinema odası, masa tenisi, dart bulunmaktadır. Ek binamızda çamaşırhane,ütü odası, etüd odası, kütüphane bulunmaktadır.

Binamız 1. kattan 7. kata kadar oda olarak dizayn edilmiştir. Odalarımız 1,2 ve 3 kişilik olarak düzenlenmiştir. Odalarımız geniş ve ferah olup her odada banyo, tuvalet, çalışma masaları, kitaplık, komidin, lcd tv, merkezi ısıtma ve kat kaloriferi, her öğrenci için kilitli gardrop ve komidin bulunmaktadır. Yataklarımız tek kişilik olup ranzalı sistem mevcut DEĞİLDİR.

Güvenlik için tüm gereken önlemler yurdumuzun yönetimi tarafından alınmış olup, güvenlik bina dışındaki 10 adet, bina içinrsindeki 20 adet kameralar ile öğrencilerimizin tehlikelere karşı daha korunaklı bir yurt haline getirilmiştir.